Úvodní fotografie pochází z Instagramu esterajosefina, které přišly s originálním nápadem střádat různé úryvky z konverzací, které odráží dnešní společnost. Co si o něm myslíte vy?

 

Chci dělat něco světoborného. Pomáhat. Myslela jsem si, že i těmito články budu umět pomáhat lidem, kteří mají stejné pocity jako já.

Místo toho se v tom trochu plácám. Asi jako každý. A mám strach, že na mnoha věcech a v mnoha situacích jen zabíjím svůj čas.

Přijdou mi jako hlouposti to, co píšu. Vlastně je to možná úplně zbytečné „tažení“.

Nerozumím sběratelům na Instagramu žijícími z lajků (ač ho sama mám a stále se snažím prosadit 🙂 ).

S o pár let mladšími děvčaty se bavím o nastupující generaci, která nás děsí. Chtěla bych do toho jednou přivést své dítě? Chci mít nejúžasnější dítě na světě, ale bojím se, že ho nedokážu vychovat. Že mu nezabráním v tom, abych nechtěl věci, které vidí u jiných (což je pro dítě tak přirozené), aby neměl jako jediný mobil, a aby se nebavil hrami u počítače.

 

Snažíte se nebrat si věci osobně. A zjistím, že si je beru mnohem víc než je zdrávo. Stačí mít za něco odpovědnost, a už když se někomu něco malinko nelíbí, už v tom vidím svoje osobní selhání.

Chci vědět zpětnou vazbu na sebe v práci a přitom se bojím vědět pravdu.

Nechci o něčem mluvit, ale většinou prozradím vše, protože se potřebuji vykecat.

Chci hodně svobody, ale zároveň nekonečno lásky.

 

Čeho se bojíme? Dnes a denně? Proč se lidé sami k sobě chovají někdy tak neuctivě? Proč nehledají lepší způsoby porozumění než nazývání se sprostými jmény? Proč i já nemohu žít v souladu?

 

Co říkáte vy? Jaké máte vztahy? Jak si rozumíte s druhými lidmi? Jak byste chtěli změnit svět? Jakou jednu věc? V čem vidíte ve svém životě smysl? Kdybychom se mohli spojit, k čemu, respektive pro jakou věc by to bylo? Co si myslíte o online seznamování?