Nejrychlejší casting v historii mé kariéry.

Nabídka na casting…jeden, dva… Všechno reklamy. Z jednoho se mi ještě neozvali, v druhém jsem ve finálním výběru. Moje překvapení kulminovalo v prosbě o zaslání fotek v plavkách. A hned mě to uklidnilo v tom slova smyslu, že teda jasně, vyfotím se v plavkách, ale Miss nejsem, takže nemusím mít nervy z toho, jestli to vyjde nebo ne. Já a můj tůček jsme takto spokojení a budeme si dál spokojeně hovět v postýlce s kilovkama Nutellky…

V tom, další nabídka na casting. Tentokrát do studentského zahraničního filmu. Říkám si, že vzhledem k tomu, jak dlouho jsem nic pořádně netočila, to bude fajn si minimálně zase vyzkoušet alespoň casting. A navíc – role cold woman. Hmm, konečně zase něco, co nejsem já, nemusím se u toho přiblble usmívat a dělat, že neumím do pěti počítat (když vím, že to umím minimálně do desíti!).

Ano, přijdu! A těším se.

No co, malá lež neublíží. A malý panáček taky ne…

Vešla jsem dveřmi do přízemí, kde jsem se měla ohlásit na recepci a zároveň zavolat asistence režie, aby si tam pro mě přišla. Ale řekla jsem si, že si menší herecké cvičení vyzkouším už na paní recepční, a že ji zkusím svým pohledem uprosit, aby mě pustila dovnitř, a zároveň bych ušetřila asistence cestu. Paní recepční byla zaujata vysáváním.

,,To máte pořádně zaklepat, já vás neslyším!“ utrousila zpoza okýnka.

,,To je v pořádku, já nespěchám.“

,,Máme tu pavouka, tak se ho snažím odstranit. My toto s kolegyní opravdu nesneseme.“

Projevila jsem upřímný soucit a absolutní pochopení, čímž jsem si paní asi získala, a pustila mě.

To vážně nebylo zlé, pomyslela jsem si a kráčela jsem hrdě po schodech nahoru.

Nahoře jsem se setkala se slečnou asistentkou. Je zajímavé, jak se vždy někdo poprvé potká. Jak jde vyčíst, jaké kdo měl očekávání, zda je zklamán tím, co vidí, a co si myslí ten druhý… Pak přišlo na řadu setkání s režisérem. Představili se mi, zeptali se, zdali bych mohla natáčet v uvedených termínech, pak si mě na mobil vyfotili a rozloučili se se mnou.

Po mé opětovné druhé otázce, jestli je to opravdu všechno, jsem pochopila, že je čas jít, a když jsem na hodinkách uviděla čas 12.35, z toho ve 12.30 měl být sraz s nimi, došlo mi, že to byl zatím můj nejkratší casting v životě.

No co, všechno je jednou poprvé.

 

Tak co, bude role cold woman moje? Nebo hned věděli, že na tu roli nevypadám?

To se dozvíte v dalším díle…